Reishi neboli leskokorka lesklá je druh dřevité houby, která patří do rodu Ganoderma, který zahrnuje řadu asijských hub s prospěšnými vlastnostmi.
Vyskytuje se v teplém a mírném podnebí po celém světě, zejména v Asii, Severní Americe a částech Evropy, kde se jí nejlépe daří na odumřelých nebo oslabených listnatých stromech, jako jsou duby, buky a jilmy.
Reishi se v přírodě pozná podle charakteristického lesklého ledvinovitého nebo kulatého klobouku, který se pyšní červenohnědou barvou a je vlastně i důvodem jejího názvu – leskokorka lesklá.
Pro svou dřevnatou strukturu není vhodná k přímé konzumaci, přesto v sobě skrývá skutečnou alchymii přírody - bohatství bioaktivních sloučenin, které jsou skutečným požehnáním pro naše tělo, vnitřní rovnováhu a vitalitu.
I když je tato houba dodnes pro mnohé neznámá, je již po tisíce let nepostradatelnou součástí čínské bylinářské tradice, kde se jí přezdívá Lingzhi neboli „houba duchovní síly“, „zázračná houba“ a také „houba dlouhého života".
Ve staré Číně byla považována za jednu z nejvzácnějších rostlin, vyhrazenou pro císaře a šlechtu. Byla považována za symbol dlouhověkosti, síly a vnitřního klidu, protože se věřilo, že posiluje tělo, povzbuzuje ducha a přináší vnitřní rovnováhu, a proto byla často zahrnuta do posvátných rituálů.
Připravovala se na různé způsoby – nejčastěji jako čaj nebo nálev, kdy se sušené plátky houby dlouze vařily ve vodě, aby se vyloučily její prospěšné látky. V některých případech byla rozemleta na prášek a přidána do toniku, případně fermentována pro posílení účinnosti.